Poznań - Dotacje na termomodernizację - nawet do 135 tys. zł!

01.

Jesteś z Poznania?
Pomożemy ci uzyskać dotację na termomodernizację nawet do 135 tys. zł

Kalkulator dotacji.
Sprawdź ile możesz uzyskać!

W celu obliczenia możliwej kwoty dotacji zaznacz elementy wchodzące w skład przedsięwzięcia.
Elementy wchodzące w skład przedsięwzięcia

02.

Program Czyste Powietrze 3.0 w Poznaniu

Projekt Czyste powietrze to program rządowy, który ma na celu poprawę efektywności cieplnej budynków jak również dbałość o ekologię. Odświeżone zasady programu, które weszły w życie 3 stycznia 2023 roku to przede wszystkim nowe progi dochodowe i zwiększone kwoty dotacji. Dzięki rządowemu wsparciu finansowemu możesz nie tylko wymienić nieefektywne źródła ciepła na te bardziej ekologiczne, ale także zyskać nowe okna, drzwi i bramy garażowe!

Bezpłatna pomoc w uzyskaniu dotacji

Zyskaj nawet 135 tys. zł + 1200 zł na audyt energetyczny

03.

Pytania i odpowiedzi - CzystePowietrze 3.0

Jakie korzyści przynosi program?
Program zapewnia bezzwrotne dofinansowanie, które pozwala zmniejszyć zużycie energii w domu, co prowadzi do niższych rachunków za ogrzewanie. Ponadto, inwestycja w energooszczędną stolarkę przyczynia się do obniżenia kosztów ogrzewania domu oraz dbania o zdrowie najbliższych.
Jakie są maksymalne kwoty dofinansowania?
Maksymalne kwoty dofinansowania w programie to:
 • Do 135 000 zł dla najwyższego poziomu dofinansowania
 • Do 99 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania
 • Do 66 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania
Dodatkowo, można otrzymać 1 200 zł na audyt energetyczny.
Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z programu?
Program jest skierowany do właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych oraz właścicieli i współwłaścicieli lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą w budynkach jednorodzinnych.
Jakie są formy wsparcia oferowane w ramach programu?
Główne formy wsparcia to bezzwrotne dotacje oraz dotacje przeznaczone na częściową spłatę kapitału kredytu bankowego.
Jak długo trwa proces rozpatrywania wniosków?
Wnioski są rozpatrywane w ciągu 30 dni od ich złożenia.
Czy można łączyć program "Czyste Powietrze" z ulgą termomodernizacyjną?
Tak, podatnicy, którzy otrzymali dotację z programu "Czyste Powietrze" mogą również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Jednak można odliczyć tylko wkład własny poniesiony na inwestycję, a nie wydatki sfinansowane przez państwo w ramach programu.
Jakie są poziomy dochodowe i związane z nimi poziomy dofinansowania w programie?
W programie "Czyste Powietrze 3.0" dotacje są podzielone na trzy poziomy dochodowe:
 • Podstawowy poziom dofinansowania, dla rocznego progu dochodowego nie przekraczającego 135 000 zł (wcześniej 100 000 zł).
 • Podwyższony poziom dofinansowania, dla miesięcznego progu dochodowego w gospodarstwie wieloosobowym zwiększonego z 1 564 zł do 1 894 zł na osobę oraz w gospodarstwie jednoosobowym zwiększonego z 2 189 zł do 2 651 zł.
 • Najwyższy poziom dofinansowania, dla miesięcznego progu dochodowego w gospodarstwie wieloosobowym zwiększonego z 900 zł do 1 090 zł na osobę oraz w gospodarstwie jednoosobowym zwiększonego z 1 260 zł do 1 526 zł.
Jakie są poziomy dofinansowania?
W programie obowiązują następujące poziomy dofinansowania:
 • Podstawowy poziom dofinansowania: 50% na ocieplenie przegród budowlanych, 40% na wymianę stolarki okiennej, 40% na wymianę stolarki drzwiowej, 40% na wymianę bramy garażowej.
 • Podwyższony poziom dofinansowania: 75% na ocieplenie przegród budowlanych, 70% na wymianę stolarki okiennej, 70% na wymianę stolarki drzwiowej, 70% na wymianę bramy garażowej.
 • Najwyższy poziom dofinansowania: 100% na ocieplenie przegród budowlanych oraz wymianę kompletu stolarki otworowej.
Jak złożyć wniosek o dofinansowanie?
Wnioski można składać w następujący sposób:
 • Elektronicznie lub w formie papierowej w urzędzie - w miejscowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
 • Za pośrednictwem banku, który uczestniczy w programie "Czyste Powietrze" i umożliwia wzięcie dotacji wraz z kredytem.
Aktualny formularz wniosku wraz z załącznikami oraz instrukcją jego wypełniania są dostępne w Portalu Beneficjenta na stronach internetowych wojewódzkich FOŚiGW lub w serwisie gov.pl. W przypadku składania e-wniosku przez Internet lub w urzędzie, konieczne jest dokonanie rejestracji konta na stronie wojewódzkiego FOŚiGW i wypełnienie wniosku, podpisując go kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym. Istnieje również możliwość złożenia wniosku bezpośrednio w systemie GWD (generator wniosków o dofinansowanie).
Jakie koszty nie mają limitu kwotowego?
W nowej edycji programu "Czyste Powietrze 3.0" koszty wymiany stolarki otworowej oraz ocieplenia budynku, czyli prac będących nieodłączną częścią skutecznej termomodernizacji, nie mają limitu kwotowego. Podana jest jedynie intensywność, czyli procent poniesionych kosztów netto, który podlega dofinansowaniu.
Czy program jest dostępny tylko w jednym województwie?
Nie, program jest dostępny na terenie całego kraju. Wniosek należy złożyć w oddziale WFOŚIGW, obejmującym teren województwa, w którym znajduje się budynek/lokal mieszkalny.

Dowiedz się więcej słuchając naszych ekspertów

04.

Wybrane produkty

TEAM BALANCE MD

Okna Team Balance MD, to wielokomorowy system o głębokości zabudowy 82 mm, zapewniający podwyższoną efektywność energetyczną. Został zaprojektowany z myślą o budownictwie najnowszej generacji, dążącym do ograniczenia zużycia energii cieplnej. Sprawdza się także w budynkach podlegających termomodernizacji. Okna na systemie Veka Team Balance MD, to niskie koszty ogrzewania, ciepło i korzystny mikroklimat we wnętrzach pomieszczeń.

baner prezentujący system okienny Team Balance MD

Okna Team Balance MD osiągają tak doskonałe parametry w zakresie termoizolacyjności dzięki połączeniu sprawdzonych rozwiązań z nowatorskimi technologiami. O ich skuteczności energetycznej decydują:

 • Wielokomorowa geometria z innowacyjną konstrukcją 7 komór w profilu ramy i 6 komór w profilu skrzydła.
 • Głębokość kształtowników głównych ≥ 82 mm.
 • Możliwość zastosowania pakietów szybowych o grubości od 24 do 52 mm.
 • Głęboki wrąb szklenia pozwalających na osadzenie szyb do głębokości 25 mm.
 • Specjalny system uszczelniania z uszczelką środkową.
 • Grubość ścianek profili wynosząca co najmniej 2,8 mm, co odpowiada klasie A według normy PN- EN 12608:2004.

Team Balance MD, to jeden z najcieplejszych systemów okiennych dostępnych na rynku, gwarantujący komfort termiczny i znaczną redukcję kosztów ogrzewania.

Okna Team Balance MD, to idealne rozwiązanie dla budynków, w których dąży się do najwyższych standardów energooszczędności. Z powodzeniem można je stosować nawet w budownictwie pasywnym, gdzie roczne zużycie energii nie powinno przekraczać 15 kWh/m2. Dzięki kształtownikom okiennym Team Balance MD, okna mogą osiągać znakomity współczynnik przenikania ciepła na poziomie Uw ≤ 0,7 W/(m2*K). To wartość współczynnika lepsza od wymaganej nawet dla budynków pasywnych.

TEAM STRAIGHT

baner prezentujący system okienny Team Straight

System profili okiennych z tworzywa sztucznego Team Straight odpowiada nowoczesnym standardom budowlanym w zakresie ekonomii, designu i izolacyjności cieplnej. To rozwiązanie zapewniające stabilność i bezpieczeństwo. System od Gealan jest dostępny w wariancie pięcio- oraz sześciokomorowym.

Konstrukcja okien Team Straight umożliwia montaż antywłamaniowych szyb i okuć. Na codzienny komfort użytkowania składa się również łatwość pielęgnacji, dzięki dużemu wrębowi ościeżnicy pozwalającemu na łatwe czyszczenie.

Energooszczędność

Pięciokomorowa oraz sześciokomorowa konstrukcja profili umożliwia osiągnięcie bardzo dobrych parametrów izolacyjności cieplnej. Potwierdzają je przeprowadzone testy, które wykazały, że system Team Straight charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła U f = 1,1 W/m2K. Taka wartość pozwala na znaczne oszczędności związane z redukcją zużycia energii. Na dobrą efektywność energetyczną wpływa specjalne osadzenie komór oraz uszczelek, a także głębokość skrzydła równa 84,5 mm.

Komfort i bezpieczeństwo

Okna Team Straight to przede wszystkim codzienna wygoda użytkowania. Są przyjazne nie tylko środowisku, ale również użytkownikom. Chroniony patentem system wentylacji GECCO 3 gwarantuje regularną wymianę powietrza zewnętrznego, umożliwiając skuteczną klimatyzację pomieszczeń, bez jednoczesnego powodowania strat cieplnych. To wysokiej jakości rozwiązanie bazuje na zastosowaniu innowacyjnej klapki wentylacyjnej, zaprojektowanej specjalnie z myślą o systemach z uszczelnieniem oporowym.

LINEAR

Innowacyjny system od Gealan cechuje minimalizm i wizualna perfekcja. System bazuje na prostych konturach będących wiodącym trendem we współczesnej architekturze. Minimalistyczny design i prostokątne listwy przyszybowe zacinane pod kątem 90° imitują wyglądem systemy aluminiowe.

Wyposażenie w trzyuszczelkowy system doszczelniający, jak również możliwość zastosowania pakietu trzyszybowego do 48mm, pozwala osiągnąć wyższe parametry izolacjności cieplnej w segmencie systemów głębokości 74mm.

LINEAR to kompletny system przeznaczony do budowy okien, drzwi balkonowych i wejściowych, może być zastosowany zarówno w obiektach nowobudowanych jak i tych poddanych renowacji.

baner prezentujący system okienny Linear

05.

Znajdź najbliższego dealera

06.

Zostań dealerem TeamPlast

Zarabiaj na prowizji przy pozyskiwaniu nowych klientów i zyskaj jeszcze więcej.